Kosmetika

 

Kosmetika a pleť

Stárnutí kůže – vrásky

Nejnápadnějším projevem stárnutí jsou vrásky. Kůže (epidermis) si uchovává schopnost kontroly odpařování vody, ale podpůrné tkáně pod ní atrofují a ztenčují se. Kolagenní vlákna pozbývají svůj lesk a elastická vlákna se ztlušťují, kroutí a štěpí, takže kůže ztrácí své přirozené napětí a pružnost. Během života se v ní hromadí degenerující materiál. Ztrátou elasticity se pak kůže vyvěšuje a po vypnutí se nedokáže vrátit zpátky do původního stavu. Je-li vystavena slunci, drobné žilky se rozšiřují, jejich stěna řídne a některé drobné krevní cévy dokonce zcela vymizejí. Nedostatkem krevního zásobení dostává kůže matný nažloutlý nádech.

 

Proč se vrásky tvoří

Tvorba vrásek je normální součástí biologického procesu stárnutí, které může být modifikováno dědičnými i hormonálními faktory, jakož i vnějšími vlivy prostředí. Nejběžnější příčinou vzniku vrásek je expozice kůže slunci. Až 90% kosmetických problémů provázejících stárnutí je způsobeno škodlivým UV zářením (a i přesto stále toužíme po tolik přitažlivém zlatavém opálení!!). Určité vlnové délky světla narušují normální buněčné dělení. Buňky nemohou regenerovat a zhoršují se imunitní obranné mechanismy. Kůže dlouhodobě vystavovaná slunci zvolna zesiluje, žloutne, šupinatí, tvoří se hluboké vrásky a hrozí riziko vzniku rakoviny kůže. Na předčasnou tvorbu vrásek má vliv i kouření. U silných kuřáků je 5krát větší pravděpodobnost vzniku lícních vrásek než u nekuřáků.

Rozlišujeme 3 hlavní typy vrásek:

 

 1. záhyby - velmi jemné vrásky, které vymizí, když se kůže vypne. Jsou způsobeny zhoršujícími se vlastnostmi elastických vláken, začínají kolem 30 let.
 2. vryté vrásky - zdůrazňují normální znaky kůže. Kůže je difúzně ztluštělá a nažloutlá, zejména na místech vystavených světlu, např. na krku a kolem očí.
 3. rýhovité hluboké vrásky - rýhy, které mají vztah k stálým mimickým pohybům obličejových svalů. Jejich pozice se zakládá už v dětství.


S příchodem jara nastává čas vyměnit nejen šatník, ale také osvěžit celkový vzhled, který se bez krásného líčení podporující přirozenou krásu neobejde. Aktuální trendy přejí elegantní ženskosti s kapkou přirozenosti a nenápadného luxusu, který si zaslouží každá dáma.

 


Foto

 

Foto

 

Foto

 

^ Nahoru ^

Typy pleti a jak o ně pečovat


O kůži je třeba co nejlépe pečovat, aby byla stále pružná, svěží a především zdravá.

Pro správné ošetření pokožky je nutné používat vhodnou kosmetiku pro daný typ pleti. Pro každodenní domácí péči stačí základní jednoduché dělení na pleť mastnou, suchou, smíšenou a normální.

Mastná pleť je hrubší a má zřetelně rozšířené póry. Znatelná jsou zejména ústí mazových žláz (komedony), která mohou být uzavřena černými čepičkami. Mastná pleť je relativně odolná, avšak vyžaduje zvýšenou péči, zejména v pubertě. Pravidelně (nejlépe tedy ráno a večer) by se měla důkladně vyčistit pleťovým mlékem a pleťovou vodou nebo čisticím gelem či pěnou, následovně nanést hydratační krém nebo lehký krém či emulzi. Pravidelně by se také mělo provádět hluboké čištění odborníkem, nejlépe ve formě pleťové masky stahující ústí mazových žlázek. Doporučujeme si také pravidelně (1 až 2x týdně) provádět jemný peeling - odstraní odumřelé kožní buňky, které mohou "napomáhat" zanášení pórů a vyhladí pleť.

Suchá pleť je méně odolná a vzhledem k nedostatečné činnosti mazových žláz působí jako slabá. Většinou je citlivá a vyžaduje více péče. Ke každodennímu ošetření je vhodné používat pleťové mléko, pleťovou vodu a hydratační krém nebo krém s vitaminy A a E. Pravidelně by se také měla používat výživná pleťová maska. Dbejte na hydrataci, rozhodně není vhodné používat na pleť mýdlo, extrémně vysušuje.

Smíšená pleť je nestejnoměrně promašťována, nejvíce zejména v oblasti nosu, čela a brady. Ostatní partie jsou normální nebo suché. Tento typ pleti je nejčastější. U smíšené pleti by se mělo používat k očištění pleťové mléko, a poté zejména na mastné partie pleťová voda pro dočištění a tonizaci, a na závěr hydratační krém. U tohoto typu pleti je vhodné pravidelně čistit centrální partie obličeje u kosmetičky a používat hydratační pleťové masky.

Normální pleť je samozřejmě ideální a na pohled velmi pěkná a pružná. Je totiž stejnoměrně "promašťovaná", póry jsou jemné a téměř neznatelné. To ale neznamená, že nepotřebuje pravidelnou péči. Ošetřuje se pleťovým mlékem, pleťovou vodou a hydratačním krémem. Pro tento typ pleti jsou nejlepší osvěžující pleťové masky, např. z ovocných kyselin.

Jednoduchý "domácí" návod na základní zařazení pleti:
Večer omyjte obličej čistou vodou, ráno na něj přiložte papírový ubrousek a lehce přitlačte na celém obličeji, zejména na čele, nose, tvářích a bradě. Mastná pleť zanechá mastný otisk, u suché zůstane ubrousek bez, nebo jen s nepatrným otiskem, normální bude mít otisk pouze ve středu obličeje, pleť smíšená zanechá otisk v místech čela, nosu a brady, avšak tváře zůstanou suché.

^ Nahoru ^

Pernamentní make – up

 

Historie a význam


Umění, které spočívá ve vytváření obrázků na těle, bylo praktikováno už ve staré Číně.
Do Evropy přivezl tento zvyk z Tahiti Kapitán Cook.
Tam vzniklo i pojmenování tohoto úkonu (v anglickém originále,,TATOO'')- pochází z talnického ,,TATAU'', které vyjadřovalo zvuk, který vzniká při píchání do klíže.?????
V následujících století se tetování rozšířilo mezi zámožníky a vojáky a přes ně do celého světa.
V kosmetice je tetování používáno zhruba 40let = povýšeno na vysoce kvalifikovanou práci, známou jako PERNAMENTNÍ MAKE-UP (PM). Jeho význam a možnosti mají stále vzestupnou tendenci.

 

Co je Pernamentní make-pu (PM)?

 

 • metoda dočasné pigmentace pokožky, která na dobu 3-5 let umožní zapomenout na denní líčení,
 • implantace barevných pigmentů pomocí speciálních jehel do nejvrchnější vrstvy pokožky (epidermis),
 • PM nahradí opticky nedostatek řas, chybějící obočí, zvýrazní oči a rty, lze jím vytvořit znaménko krásy a kdekoliv na těle vykreslit žádaný motiv,
 • pro ženy, které nosí brýle, trpí alergií na líčidla, sportovkyně a všechny, kdo chtějí stále dobře vypadat je PM ideální řešení.

 

Důvody pro aplikaci PM

 

 • na několik let trvalé líčení obočí, rtů, očních linek, vyřeší problémy žen, které chtějí stále dobře vypadat a které se nechtějí nebo nemohou líčit
 • ženy, které nosí brýle, se nemusí pracně líčit před zvětšovacím zrcadlem
 • žádný rozmazaný make-up při spěchu, plavání, v sauně, sprchování
 • pro ženy středního věku odpadá nepříjemné rozpíjení rtěnky
 • optickým odstraněním nedostatku pigmentu v konturách rtů lze získat mladistvější vzhled
 • vytrhané a prořídlé obočí lze vykreslit naprosto přirozeně
 • zvýraznění úst
 • rozšíření úzkých rtů
 • zmenšení příliš velkých rtů
 • zvýraznění očních partií
 • ideální pro ženy nesnášející líčidla

Bolestivost je eliminována použitím povrchního anestetika. V místech vpichů může dojít k mírnému zarudnutí pokožky nebo otoku. Tyto nepříjemné jevy však velmi rychle vymizí.
Během dvou dní se objeví tenké stroupky, které se však rychle vyhojí.
Teprve potom lze uskutečnit další sezení, během kterého se make-up doplňuje, event. koriguje. Při prvních sezení se totiž barva neaplikuje příliš intenzívně, aby bylo možné provést aktuální korekturu podle potřeby po 6 týdnech, která je v ceně.

 

 

Foto


Foto Foto

Foto

 

foto

 

foto

 

foto

 

foto

 

foto

 

foto

 

foto

 

foto

 

 

 

foto  

 

^ Nahoru ^


Nalepovací řasy

 


Trápí tě krátké a řídké řasy!?

 • Umělé řasy jsou rychlým a efektivním prostředkem k dosažení sexy hlubokého pohledu.
 • Vydrží až 1měsíc.
 • Trápí tě krátké a řídké řasy? ´´Zamaskovat´´ je můžeš nalepovacími řasami!
 • Pozor ale dej na to, abys nevypadala vyzývavě, když se to nehodí.
 • Také by se nalepovací řasy měly k tobě hodit atd.
 • Prostě zvaž, jestli je opravdu musíš použít, jestli nestačí jen řasenka s prodlužovacím a zhušťovacím efektem!!!
 • Jestli tě ale přece neodradí nic, čti dál!

Nech si nalepovací řasy na zvláštní příležitosti a večerní líčení, na denní nošení by spíš působily laciným dojmem, navíc dlouhodobé nošení může způsobit podráždění očí kvůli lepidlu či dokonce nepříjemnou oční infekci. Občas si je však s radostí a bez obav dopřej.

 

Druhy nalepovacích řas:

 • Co se týče jejich délky, k dostání jsou řasy krátké, středně dlouhé a dlouhé.

Na výběr jsou klasické černé druhy, ale také zlaté, stříbrné, či jiné barevné variace.
Řasy vybírej vždy kvalitní!!!

 

Tipy:

 • Pokud neseženeš trsy řas, můžeš rozstříhat vějíře na kousky.
 • Zvláště malý trs řas umístěný ve vnitřním koutku oka dodá tvému oku kočičí šmrnc a svůdný pohled!
 • Při aplikaci trsů řas nanes řasenku i před lepením, zejména k vnějšímu koutku oka!
 • Jako pomůcka pro nanášení lepidla ti poslouží štěteček od oční linky!
 • Pokud jsi umělé řasy na očích nikdy neměla, je dobré se před jejich první aplikací poradit s kosmetičkou, resp. vizážistkou. Ta ti přesně poradí jak postupovat při jejich nalepování, jaké řasy vůbec pro tvé oči vybírat, a na kterou část oka je přilepit, abys svůj pohled zvýraznila dostatečně.
 • Zdají-li se ti nové řasy až příliš dlouhé, můžeš je klidně zastřihnout!

Foto 

^ Nahoru ^

Líbil se vám článek?           Doporučte nás!

 

Copyright © 2008 Studio Jiří Malý | Webdesign: Lukáš Halouzka